9-10 май – ускорени турнири Калафат – Кула

     I КУПА  НЕЗАВИСИМОСТ”                                        XII ТРАНСГРАНИЧЕН

             КАЛАФАТ, 9 май                                                                КУЛА, 10май

 Място за игра:        Читалище Калафат

Дата:                      9 май 2015 (1ден)

Система:               ускорен шах, швейцарска система 7 кръга

Контрола:              20 мин + 5 сек

Участници:           ограничен за аматьори с ELO < 2250

Награди:                 1500 евро

  • 1o 450 евро, 2o 300 евро, 3o 200 евро, 4o 120 евро, 5o 80 евро, 6o 60 евро, 7o 50 евро, 9o 40 евро, 10o 30 евро
  • Специални награди за най-добър чужденец, местен, аматьор, под 18г, над 60г, жена, феърплей

 

Програма:

  • Записване – до началото на техническата конференция 9:30ч
  • Такса участие – няма

 

Кръг 1 Кръг 2 Кръг 3 Кръг 4 Кръг 5 Кръг 6 Кръг 7

10.oo

11.oo

12.oo

13.oo

15.oo

16.oo

17.oo

 

Заявки:

 

Ionel Dumitrescu,   tel.   0040.786.050.880,   e-mail:   office@plimm.ro

 

 Място за игра:        Читалище Кула

Дата:                     10 май 2015 (1ден)

Система:               ускорен шах, швейцарска система 7 кръга

Контрола:              20 мин + 10 сек

Участници:           открит турнир

Награди:                 1500 лв

  • 1o 200 лв, 2o 160 лв, 3o 120 лв, 4o 100 лв, 5o 80 лв, 6o 80 лв, 7o 70 лв, 8o 70 лв, 9o 60 лв, 10o 60 лв, 11o 50 лв, 12o 50 лв,
  • Специални награди за жена – Iм, IIм, чужденец, под 14г, над 60г, без международен рейтинг, местен състезател

Внимание: Специални награди се присъждат само при наличие на минимум 3 състезатели в група. Награда за I място жени се присъжда при минимум 6 участнички.

Програма:

  • Записване – до началото на техническата конференция 9:30ч
  • Такса участие – 20 лв /10лв <14г и >60; ГМ и <10г без такса/

 

Кръг 1 Кръг 2 Кръг 3 Кръг 4 Кръг 5 Кръг 6 Кръг 7

10.oo

11.oo

12.oo

13.oo

15.oo

16.oo

17.oo

 

Заявки:

 

Евтим Стефанов, тел:+359 887 222 883, e-mail:chess_vidin@abv.bg

ОЧАКВАМЕ ВИ !

Градският шампион печели турнира на 4 април

победител в градското първенство на 4 април 2015 е градският шампион – Мирослав Милчев.

На второ място се класира Евтим Стефанов с 5,5т, а трети остана Мирослав Костов с 5т.

Общо 14 души взеха участие в турнира, от които един състезател от Козлодуй и двама от Зайчар.

Organizer(s) : VIDIN CHESS CLUB
Chief or supervising arbiter : Stefanov Evtim
Town : Vidin, chess school
Rating-Ø : 1847
Date : 2015/04/04

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 2 Milchev Miroslav 2171 BUL 6,0 19,0
2 5 Stefanov Evtim 2000 BUL 5,5 18,5
3 7 Kostov Miroslav 1950 BUL 5,0 19,0
4 10 Dimitrov Georgi 1870 BUL 4,0 20,5
5 4 Dimitrov Ventsislav 2015 BUL 3,5 18,5
6 11 Paskalev Pepi 1749 BUL 3,5 18,0
7 1 Iliev Ilian 2172 BUL 3,5 15,0
8 12 Mikov Mihail 1619 BUL 3,0 18,5
9 3 Zlatanovic Zoran 2128 SRB 3,0 18,0
10 6 Atanasov Marian 1950 BUL 3,0 17,0
11 8 Tsakov Petar 1930 BUL 3,0 14,0
12 9 Vranjanac Ceda 1904 SRB 2,5 15,0
13 14 Markov Martin 0 BUL 2,0 15,0
14 13 Gilev Vasil 0 BUL 1,5 14,5

Ученически турнир до 8ми клас 24.03.2015

Победители в турнира до 8ми клас са:

1. Светослав Атанасов;
2. Ева Обесникова;
3. Росен Райков

5-6 klas

“L. Karavelov” 25.03.2015

Organizer(s) : ShK “Naiden Voinov”
Tournament Director : Ilian Iliev
Chief or supervising arbiter : Georgi Zhivkov
Rating-Ø : 1208
Date : 2015/03/25

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg FED Club Pts BH.
1 3 Atanasov Svetoslav 0 BUL SOU”L.Karavelov” 5,0 25,0
2 1 Obesnikova Eva 1436 BUL GPCHE”Yordan Radichkov 5,0 23,5
3 19 Raikov Rosen 0 BUL SOU”L.Karavelov” 5,0 21,0
4 23 Tomov Aleksandar 0 BUL OU”Ivan Vazov” 5,0 20,0
5 10 Ivanov Ivan 0 BUL OU”Ivan Vazov” 4,0 23,5
6 11 Ivanov Martin 0 BUL OU”Ivan Vazov” 4,0 21,5
7 22 Todorova Veronika 0 BUL OU”Ivan Vazov” 4,0 21,0
8 24 Videnov Zahari 0 BUL OU”Ivan Vazov” 4,0 20,0
9 26 Yordanov Martin 0 BUL SOU”L.Karavelov” 4,0 18,0
10 15 Milchev Svetlin 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 4,0 16,0
11 16 Mladenova Gabriela 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 3,5 17,5
12 28 Zlatomirov Momchil 0 BUL OU”Ivan Vazov” 3,0 21,0
13 2 Angelov Deivid 0 BUL SOU”Car Simeon Veliki” 3,0 20,0
14 8 Georgiev Ioan 0 BUL OU”Ivan Vazov” 3,0 18,0
13 Krastev Martin 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 3,0 18,0
16 14 Lozanov Gabriel 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 3,0 17,5
17 12 Kostov Viktorio 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 3,0 16,5
18 30 Georgiev Georgi 0 BUL .c4 Nf6 2.Nc3 e6 3.e4 d5 3,0 16,0
19 18 Popivanov Georgi 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 3,0 15,5
20 29 Zlatomirova Kalina 0 BUL OU”Ivan Vazov” 2,5 18,5
21 4 Bishkov Konstantin 0 BUL PMG”Ekzarh Antim I” 2,0 21,0
22 27 Zdravkov Lazar 0 BUL SOU”L.Karavelov” 2,0 18,5
23 7 Dimitrov Denis 0 BUL SOU”L.Karavelov” 2,0 17,0
24 20 Simeonov Denis 0 BUL SOU”Sv.Sv.Kiril i Metodii 2,0 16,0
25 25 Volodieva Vivian 0 BUL OU”Ivan Vazov” 2,0 14,0
26 6 Cvetanov Aleksandar 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 2,0 10,5
27 9 Georgieva Cvetelina 0 BUL SOU”L.Karavelov” 1,0 16,0
28 21 Todorov Vasil 0 BUL SOU”P.R.Slaveikov” 1,0 15,0
29 5 Borisov Teodor 0 BUL OU”Ivan Vazov” 1,0 13,0
30 17 Petrov Daniel 0 BUL SOU”L.Karavelov” 1,0 11,0